نوشته های میرویس بلخی Mirwais Balkhi's Writings
این دریچه گویندهء باور های ویژه به خودم است
صفحات وبلاگ
نویسنده: میرویس بلخی - ۱٧ تیر ۱۳٩۱

دوستان گرامی

شاید باور نکنید اما به راستی آدم گاه برای گفتن چیزی ندارد و دست ها توان نوشتن را می گیرند. اینطور شده ام و دلم بسیار می خواهد از این دریچه تنگ با دنیای بزرگ و دوستان در سراسر دنیا در تماس باشم و تبادل نظر کنم اما نمی شود.....

 

باور کنید نشد!

شاید دلیل بزرگ آن فضای خفقان آوری است که انسان را در این گوشه دنیا مصروف چیز های دیگر می کند و خواب های دیگر به سراغ ذهن آدمی می آید.

 

به هر صورت باید یک تکان خوب خورد و از سر ذهن را جاروب کرد و نو باید نوشت.

 

با سپاس

بلخی

میرویس بلخی
دکتور میرویس بلخی در بیست و سوم جدی سال ۱۳۶1 خورشیدی در شهرستان خُلم ولایت بلخ در شمال افغانستان تولد شد. در سال ۱۳۸۶ پس از تحصیل در مقطع لسانس در رشته علوم سیاسی دانشگاه دهلی در امتحان کانکوری سرتاسری هند شرکت و به دانشگاه جواهر لعل نهرو راه یافت و بدرجه ماستر در سیاست بین الملل فارغ شد. در سال ۱۳۷۸ دوره ام.فیل (M.Phil) را در همین دانشگاه به پایان رسانید. دکتور بلخی در سال 1394 خورشیدی دکتورای خود را در حوزه سیاست بین الملل و مطالعات خاور میانه در دانشگاه جواهر لعل نهرو، زیر عنوان " مطالعه مقایسه یی ملت سازی در عراق و افغانستان پس از امریکا " با سرپرستی پروفیسور ای.کی. پاشا، به پایان رسانید. بلی در زمینه روابط بین الملل، سیاست خارجی، مطالعات خاورمیانه و مسایل روز کتاب و مقالاتی به زبان فارسی و انگلیسی نوشته است.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :